Pellegrini trajner i ekipit të madh italian

Ish trajneri i Manchester City, Manuel Pellegrini asht afer me nenshkrue me ekipin italian Milan.

Siç raporton mediumi kilian La Segunda, Pellegrini veç se asht ne rruge per me shkue ne Milano dhe me nenshkrue kontraten, transmeton Rrokum.TV.

Trajneri Pellegrini ne te kaluemen, perveç Manchester City, ka qene edhe trajner i Real Madrid, Malaga dhe River Plate./Rrokum.TV