Për cilin vend e tradhton Belgjiken Adnan Jonuzaj!

adnanijonuzaj

Adnan Januzaj pritet t’i bashkohet Kosovës në kualifikimet për Botnorin 2018.

Ylli i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj pritet ta braktis përfaqësuesen e Belgjikës, mbasi asht i pakënaqun me tretmanin që po i bahet nga ky vend.

Simbas mediave belge, Januzaj po shqyrton mundësinë që t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës.

Ish anëtari i Borussia Dortmundit po e pret pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA, për ta përfaqësu Kosovën në kualifikimet për Botnorin e Rusisë.

 

3-jonuzajj

Shperndaje në: