Për çka po e falenderon Ronaldo Juventusin?

Cristiano Ronaldo ka falënderue Juventusin për zhvillimin e sulmuesit Alvaro Morata.

Reprezentuesi spanjoll u rikthye në Real Madrid mbas aventurës së suksesshme te “Bianconerët”.

Dhe, Ronaldo ka lavdërue punën e ekipit italian me Moratan.

“Shihet se në Juventus punojnë mirë me futbollistët”, deklaroi Ronaldo për mediat spanjolle.

“E kam gjetë Moratan shumë të përmirësuem, ma të pjekun”, theksoi ai.