Për çka u arrestue arkitekti i “Arenës Kombëtare”

arkitekti

Projekti i Arenës Kombëtare, i shumëpritun nga shqiptarët, ka nxjerrë në pah edhe skandalin e radhës, mbasi arkitekti italian rezulton i arrestuem për korrupcion në vitin 2008.
Dje, Presidenti i Federatës së Futbollit, Armand Duka dhe Kryeministri Rama, paraqitën projektin dhe u shprehën se projekti ishte fitu nga kompania “Archea” me Arkitekti Marco Casamonti dhe studioja e tij e projektimit do të realizojnë Projektin e Arenës Shqiptare.
Arkitekti në fjalë rezulton i arrestuem për korrupcion në vitin 2008.

Shperndaje në: