Po ndodh, Mbappe kalon te ekipi i madh (foto)

Tashma pritet vetëm zyrtarizimi mbasi Monaco dhe PSG kanë arritë marrëveshjen për me huazue sulmuesin Kylian Mbappe, me opcionin për blemjen sezonin e ardshëm për vlerën 180 milionë euro plus bonuse.

Ditën e sotme, sulmuesi i përfaqësueses së Francës duhet me i ba vizitat dhe testet mjekësore, shkruen “L’Equipe”,