Pogba në ManUtd, u kry: Qe numri i tij i fanellës, befasi!

Juventus dhe Manchester United kanë arritë marrëveshje për transferimin e Paul Pogbas në “Old Trafford”.

Kalimi i francezit te gjiganti anglez ka me kushtue 112 milionë paund.

Tue qenë se numri 10 asht i nxanë nga Wayne Rooney, Pogba ka zgjedhë fanellën me numrin 6.