Portieri boshnjak i bashkohet Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka ftue nji boshnjak për ndeshjen e parë kualifikuese kundër Finlandës, por ende nuk i asht kompletue dokumentacioni. Adis Nurkovic asht futë në listën e zgjanueme të lojtarëve që kane me qenë pjesë e Kosovës në debutimin për kualifikimet e Rusi 2018.

FFK i ka kallxue ekipit se për Nurkovicin ka fillue kërkesa e ndërrimit të Kombëtares dhe në rast lejimit nga FIFA, ai ka me u ftue për ndeshjet tjera.

telsl