Portugali-Francë: Formacionet e mundshme

Sonte ka me u luejtë finalja e madhe e Euro 2016, ku kanë me u takue dy ekipet ma të mira të këtij Europiani, Portugalia dhe Franca.

Qe formacionet e mundshme:

 

Franca: Hugo Lloris; Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Samuel Umtiti, Patrice Evra; Paul Pogba, Blasie Matuidi, Moussa Sissoko, Dimitri Payet; Antoine Griezmann, Olivier Giroud.

Portugalia: Rui Patricio; Pepe, Jose Fonte, Cedric Soares, Raphael Guerreiro; William Carvalho, Renato Sanches, Joao Mario, Adrien Silva; Crisitano Ronaldo, Nani.

Shperndaje në: