Portugali-Uells, ‘macja e zezë’ zgjedh fituesin

Sonte në orën 21:00 Portugalia dhe Uellsi kanë me zhvillue ‘betejën’ ma të randësishme për me synue finalen e madhe të Kampionatit Europian.

Kur kanë mbetë edhe disa orë nga fillimi i kësaj gjysëfinale asht macja e zezë, ajo e cila parashikon këtë duel.

Ushqimin, të cilin konsumon macja e zezë i ‘ban dam’ atij ekipi, ndërsa kundërshtari shpallet fitues.