Portugalia, finalisti i parë i Euro 2016

Portugalia asht finalisti i pare i Euro 2016.

Portugezet kane mposhte Uellsin ne gjysefinalen e pare me rezultat te paster 2-0.

Pjesa e pare u mbylle pa golla, por ne pjesen e dyte ne intervalin e tre minutave Portugalia shenoi dy golla te shpejte, transmeton Rrokum. TV.

Ronaldo dhe Nani ne minutat 50 e 53 shenuen per me e kualifikue Portugaline ne finalen e madhe.

Neser percaktohet finalisti i dyte ne lojen Gjermani-France. /Rrokum.TV