Prapë goll prej sulmuesit kosovar

Vedat Muriqi ka vazhdue me shënue golla për skuadrën e Giresunsport.

Sulmuesi shqiptar arriti me shënue golin e 14 sezonal në ndeshje kundër Yeni Malatiasporti, në humbjen 2-1.

Muriqi asht i dyti në listen e realizatorëve, dhe vitin e ardhshëm pritet me luejtë në elitën e futbollit turk.

Aksionin e gollit të Muriqit mundeni me pa në minutën 2:45.

Shperndaje në: