Prishtina fiton Kupën e Kosovës dhe pjesëmarrjen në Europa League

Prishtina ka mposhtë Dritën në finale të Kupës së Kosovës dhe ka sigurue pjesëmarrjen në para-eliminatoret e Europa League.

Prishtina në finale ka mposhtë Dritën 2:1, tue përmbysë rezultatin nga 0:1 në 2:1.

Drita kaloi e para në epërsi me anë të Qendrim Sejdiut, me të cilin rezulltat ekipet shkuen në pushim.

Prishtina në pjesën e dytë nuk u dorëzue dhe arriti që me përmbysë rezulltatin me dy gollat e shënuem nga sulmuesi Khalid. /Rrokum.TV

Shperndaje në: