Prishtina sot prezenton 5 përforcimet e mëdha

Ekipi i Prishtinës ka ba 5 goditje në transferimet e lojtarëve, tue u përforcue për sezonin e ardhshëm.

Armend Dallku asht goditja e madhe e Prishtines, qe rikthehet ne ekip mbas aventures së sukseshme në Ukrainë, ku ishte kapiten i ekipit Vorskla, transmeton Rrokum.TV

Transferi tjeter i madh asht po ashtu, nji rikthim i nji lojtari të madh në Prishtinë. Bahet fjalë për Debatik Currin, që rikthehet mbas 10 vjete te ekipi bardhekalter.

Lojtarët tjerë që prezentohen te Prishtina janë edhe Liridon Leci i ardhun nga Hajvalia, Mergim Pefqeli që ka pasë nji sezon shumë të mirë te Trepça 89 dhe Lorik Maxhuni që vjen nga Flamurtari i Vlores./Rrokum.TV