Pse ka tutë te Juventusi për ndeshjen me Milanin?

Numërimi mbrapsht për ndeshjen Milan-Juventus ka nisè. Dhe Drejtori i Juventusit Marota nuk ka besim te ekipi i Montella’s.

“Nuk e kam pritë që me qenë nji sfidë kulminate,” shpjegon drejtori i përgjithshëm i ekipit bardhezi.

“Milani, këto vitet e fundit ka pësue nji proces regresi, por Galiani ka qenë i zoti në përqendrimin në zhvillimin e të rijve. Për neve asht nji ndeshje në rrezik”, ka shtue ai për mediat italiane.

Ndeshja Milan-Juventus zhvillohet mbramjen e së Shtunës në “San Siro”.