PSG e shpartallon kampionin e Anglisë

Ekipi kampion i Francës, PSG ka mposhtë kampionin e Anglisë, Leicester City me rezultat të thellë 4 me 0.

Ekipi i Unai Emery në pjesën e parë realizoi dy golla me anë të, Cavanit dhe Ikone, kurse në pjesën e dytë njajtë si në të parën ishte nji dominim i francezëve, ku shënuen edhe dy herë me anë të Lucas dhe Edouardo.

Shperndaje në: