Qe 20 ekipet që s’kanë ra kurrë në Ligën e dytë

Janë 20 ekipe nga ligat ma të forta europiane që kurrë nuk kanë ra nga Kategoria e Parë apo thanë ndryshe elita e futbollit.

Çudia vjen nga Anglia mbasi asnji ekip nuk i ka mbijetue ranies, mbasi ekipet e mëdha si Mancheser United, Liverpool, Chelsea e Arsenal e kanë shijue nji apo dhe dy kategori ma poshtë.

Qe ekipet:

Real Madrid, Porto, Inter, PSV, Dinamo Kyiv, Olympiacos, Galatasaray, Celtic, Barcelona, Benfica, Ajax, Hamburg, Panathinaikos, Besiktas, Utrecht, Athletic Bilbao, Sporting Lisbona, Feyenoord, PAOK, Fenerbahce.

Shperndaje në: