Qe çfarë stadiumi i premtoi Hungaria Kosovës (foto)

Hungaria i ka premtue Kosovës nji stadium modern me 25 mijë ulëse.

Ata premtuen se stadiumi ka me u ndërtue mbrenda 13 muejve dhe ka me u quejt ‘National Arena’ që ka me kushtue 40 milionë euro.

Kosova ende nuk ka pranue ofertën.

Stadiumi asht simbas planit të stadiumit të ekipit Ferencvaros.