Qe çka shkruen Donis Avdijaj për selektorin Bunjaki

Lojtari i Schalke 04, Donis Avdijaj, ka komentue rreth ndeshjes së Turqisë në kualifikuese të Botnorit “Rusi 2018”. Ai ka falenderue trajnerin Bunjakun me punën që po ban dhe që Kosova merr pjesë në këto turne.

Ju sjellim të paprekun postimin e tij:

”Përshendetje, unë Donisi lojtarë i schalke 04. Lojën e fundit kudër Turqis e hupëm me rezutatë 1:4 edhe pse ishumë te pregadit mir nga traineri për ta futuar ket lojë. Na jemi një skuadër e re qe mund te tham se nuk kemi pas mashumë se 10 herë stervitje të përbashk si lojtar, Mentaliteti jon tw shum lojtarë si përshembull ki i fundit në keto dit e fundit, veq sa po e vërshtetson situaten , unë jam shumë i sigurtë qe kemi shum pontecial si skuadër dhe në te ardhmen do të behemi një skuadër ashtu siq na ka hije. kan kalu shumë vite të vështira dhe punë për ta bër një skuadër siq e kemi tash por për kët pun duhët ta falemënderojm Trainerin tonë Albert Bunjakun i cili e ka bër një pun te mir dhe te pa lodhshme qe sot kosova merr pjes ndërkombtarisht, ne na duhet edhe shumë kohë qe te punojmë qe ta realizojna dëshiren qe kemi, mos ta harrojm edhe përkrahjen nga tifozët DARDAN qe pona përkrahin me një atmosferë te ngroht. Ju përshedes unë Donis”

Shperndaje në: