Qe çka thotë Ancelotti për ndeshjen miqësore kundër Milanit

Trajneri i Bayern Munchen, Carlo Ancelotti ka fole ne nji koference per shtyp para ndeshjes miqesore qe ekipi i tij luen kunder Milanit.

Ai ka thane se asht gjithmone e vecant per te me luejt kunder Milanit, sepse ka qene shtepia ime per shume vite.

Ancelotti nuk e ka mshef dashnine e tij ndaj ish ekipit qe e ka drejtue dhe qe ka fitue dy Champions League.

“Milan asht nji ekip i veçant per mue, kam kujtime te mira nga aty”, ka thane Ancelotti.

Milan dhe Bayern Munchen luejne ne oren 3:30 simbas ores lokale ne Ameriken Qendrore me 28 Korrik.

Shperndaje në: