Qe formacioni i Shqipnisë simbas “Goal.com”

Simbas Goal.com, Shqipnia ka me luejtë me formacionin ‘4-5-1’ në Euro 2016, dhe lojtarët që kanë me qenë pjesë e këtij formacioni janë: Berisha në portë, Hysaj, Cana, Mavraj dhe Agolli në mbrojte, Gashi, Basha, Xhaka, Abrashi dhe Lenjani në mesfushë dhe i vetëm në sulm Cikalleshi.

Ky formacion asht ba tue marrë për bazë paraqitjet e Shqipnisë në fazën kualifikuese.

Shperndaje në: