Qe kur luhet finalja e madhe e San Siros

Real Madrid dhe Atletico Madrid janë dy ekipet që kanë sigurue biletën për finalen e madhe të San Siros. Kjo do me thanë se finalja e dy sezoneve ma parë do përsëritet, ku Reali mposhti Atleticon mbas shtesave me rezultat 4:1. Finalja mes dy ekipeve nga Madridi do luhet me 28 maj, me fillim nga ora 20:45, në stadiumin e Milanos.