Qe lista e Spanjës për Euro 2016, plotë befasi

Fernando Torres, Diego Costa dhe Juan Mata nuk kanë me qenë pjesë e Spanjës në finalet e kampionatit që ka me fillue me 10 Qershor në Francë.

Trajneri Vincente del Bosque ka ba publike listën paraprake me 25 futbollistë të “Furia Roja”, ku bien në sy mungesa emrash të njohun dhe me nji kontribut të madh edhe në ekipin kombëtar të Spanjës.

Edhe pse asht finalist i Ligës së Kampioneve me Atletico Madrid, Fernando Torres nuk ka me qenë pjesë e ekipit.

Ashtu si ai, nji fletë-thirrje nuk e kanë marrë as Diego Costa, Mata, Alcacer, Callejon dhe Valero.

Qe lista e plotë e Spanjës:

Portierë: De Gea, Casillas, Rico Mbrojtës: Sergio Ramos, Piqué, Carvajal, Jordi Alba, Bartra, Azpilicueta, San José, Juanfran

Mesfushorë: Bruno Soriano, Busquets, Koke, Thiago Alcantara, Iniesta, Isco, David Silva, Fabregas, Saul

Sulmues: Pedro, Morata, Nolito, Aduriz, Lucas Vazquez

Lista rezervë: Sergio Asenjo (Villarreal), Bellerín (Arsenal), Jony (Sporting), Pau López (Espanyol), Diego Llorente (Rayo), Jorge Meré (Sporting), Marco Asensio (Espanyol), Denis Suárez (Villarreal), Wiliams (Athletic), Fornals (Málaga), Oyarzabal (Real Sociedad).