Qe lista përfundimtare e Italisë për Euro 2016, befasi!

Trajneri i Italisë, Antonio Conte ka publiku para pak minutave listen perfundimtare te lojtareve qe kane me perfaqesue Italine ne Euro 2016.

Conte kishte grumbullue 30 lojtare ne prova fillimisht, ndersa sot ka zyrtarizue listen perfundimtare, e cila nuk ka kalue pa kritika ne mediat italiane.

Conte nuk ka pase edhe fat, sepse 3 mesfushoret kryesore te ekipit i jane lendue dhe kane me mungue ne Euro 2016. Bahet fjale per Marchisio, Verratti dhe Montolivo, transmeton Rrokum.TV.

Por, ai asht kritkue nga mediat italiane se ne kete liste nuk ka pershi emna si Gabiadini. Pavoletti, Bonaventura apo Romagnoli. /Rrokum.TV

Portierë: Buffon (Juve), Marchetti (Lazio), Sirigu (Psg);

Mbrojtës: Barzagli (Juve), Bonucci (Juve), Chiellini (Juve), Darmian (Manchester United), De Sciglio (Milan), Ogbonna (West Ham).

Mesfushorë: Bernardeschi (Fiorentina), Candreva (Lazio), De Rossi (Roma), El Shaarawy (Roma), Florenzi (Roma), Giaccherini (Bologna), Sturaro (Juventus), Thiago Motta (Psg), Parolo (Lazio).

Sulmues: Eder (Inter), Immobile (Torino), Insigne (Napoli), Pellè (Southampton), Zaza (Juve).

Rezerva (Ne raste lendimi): Zappacosta (Torino), Rugani (Juventus), Benassi (Torino)

Shperndaje në: