Qe lojtarët e Anglisë për Euro 2016

Trajneri i Anglisë Roy Hodgson ka ba publike listën paraprake me 26 futbollistë, për ekipin që ka me përfaqësue “3 Luanët” në finalet e Kampionatit Europian. E reja në këtë ekip asht sulmuesi 18-vjeçar i Manchester United, Marcus Rashford, ndërsa të konfirmuem janë mungesat e Walcott dhe Jagielka, të lënduar.

Portierë: Fraser Forster (Southampton), Joe Hart (Manchester City) dhe Tom Heaton (Burnley). Mbrojtës: Ryan Bertrand (Southampton), Gary Cahill (Chelsea), Nathaniel Clyne (Southampton), Danny Rose (Tottenham), Chris Smalling (Manchester United), John Stones (Everton), Kyle Walker (Tottenham) Mesfushorë: Dele Alli (Tottenham), Ross Barkley (Everton), Fabian Delph (Manchester City), Eric Dier (Tottenham), Danny Drinkwater (Leicester City), Jordan Henderson (Liverpool), Adam Lallana (Liverpool), James Milner (Liverpool), Raheem Sterling (Manchester City), Andros Townsend (Newcastle) dhe Jack Wilshere (Arsenal).Sulmues: Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Wayne Rooney (Manchester United), Daniel Sturridge (Liverpool) dhe Jamie Vardy (Leicester City).