Qe pozicionimi i ekipeve në vazo për shortin e Champions League

Ditën e sotme dhe nesër vendosen përfundimisht 10 ekipet, të cilat kanë me kompletue pjesëmarrjen në Champions League.

Disa ekipe të mëdha europiane kanë konfirmue vazon, në të cilën ndodhen gjatë shortit të Champions Leagues, ku në vazon e parë bajnë pjesë kampionët e shtatë ligave ma të forta nga edicioni i kaluem.

Vazo 1: Real Madrid, Barcelona, Leicester City, Bayern Munchen, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, CSKA Moscow.

Ekipet e tjera që i kanë të konfirmueme vazot e tyne janë:

Vazo 2: Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Arsenal, Sevilla, Napoli, Bayer Leverkusen.

Vazo 3: Dynamo Kyiv, Lyon, PSV Eindhoven, Sporting CP.

Vazo 4: Beşiktaş.