Qe pse Lewandowski nuk kalon te Real Madrid

Real Madrid doket se nuk ka me tentue me ba transferimin e Robert Lewandowski apo Alvaro Morata gjatë afatit kalimtar veror.

Kjo, mbasi forma e Cristiano Ronaldos vazhdon me qenë tejet e nalttë dhe portugezi mundet me ndihmue ekipin drejt Ligës së Kampionëve edhe edicionin e ardhshëm.

Mediat spanjolle shkruejnë se Perez nuk ka me shpenzue në repartin e sulmit tue marë parasysh se Ronaldo ka realizue mbi 40 golla në 6 edicionet e fundit.