Qe pse Skenderbeu ka hy në “Guinness”

Skënderbeu asht futë në historinë e futbollit të Shqipnisë si ekipi i vetëm që e ka fitue titullin kampion për 6 vjet më radhë.

Nuk mbetet prapa edhe Mirel Josa, arkitekti i këtij ekipi kampion që me pjesëmarrjen në grupet e Europa League ka thye edhe rekordet e çdo ekipi shqiptar në arenën europiane.

Trajneri i korçarëve po i afrohet edhe rekordit të Selman Stërmasit dhe Zini Gjinalit si trajnerët me ma shumë tituj kampionë.

Shperndaje në: