Qe sa penallti u gjuejtën në nji ndeshje futbolli në Çeki

Ne nji lige inferiore ne Çeki ka ndodhe dicka e pazankoshme per futbollin, tue ba qe kjo ngjarje me hy ne rekodrin “Guinneess”, transmeton Rrokum.TV

Ne ndeshjen SK Batov 1930-Frystak rezultati ne fund te ndeshjes ishte 3-3 dhe u deshten penalltite me percaktue fituesin.

Deri ketu nuk ka asgja per me u habite, por ne gjuejtjet e penalltive ndodhi e paprituna.

U gjuejten plote 52 penallti, derisa u shpalle fituesi.

SK Batov 1930 e fitoi ke ndeshje me 22-21 ne penallti.

Shperndaje në: