Qe “viktima” e parë e Contes te Chelsea

antonioconte

Doket se klubi i Chelsea ka vendos që me shit mesfushorin dhe reprezentuesin brazilian, Oscar.

 

Mediat n’Ishull kanë raportue se trajneri i ri i ‘Bluve’, Antonio Conte ka marrë vendim për shitjen e tij, për shkak se ai nuk pritet me ba pjesë në ekipin startus të Chelsea.

 

Në anën tjetër, përformancat e dobëta të Oscar, kanë ba që edhe tifozët të mos kundërshtojnë ndaj largimit të tij.