Reagimi i Nuri Seferit mbas humbjes së tij mbramë

Nuri Seferi ka reague mbas humbjes ndaj turkut Firat Arslan.

Ai e ka ba nji postim në Facebook, që doket nji kundërpërgjigje për kosovarin Luan Krasniqi, i cili e ndihmoi mbramë boksierin turk.

Më krenar për një humbje me dinjitet se sa një fitore të pa merituar. Kokën lartë dhe kurrë nuk tradhtuam idealin e as flamurin”, shkruen Seferi në Facebook.

Krasniqi ka marrë kritika të mëdha nga opinioni kosovar, mbas ndihmës që ia dha mbramë turkut Arslan, kundër shqiptarit Seferi.

Shperndaje në: