Real Madrid kërkon lojtarin nga ekipi i ligës së dytë

real madrid

Moussa Sissoko ishte futbollisti ma i dalluem i Francës në ndeshjen finale të “Euro 2016” kundër Portugalisë.

Dhe, paraqitja e tij fantastike e depërtimet e shpeshta nga mesfusha në sulm kanë ba që për të me u interesue shumë ekipe europiane.

Por, “Sport.es” raporton se Sissoko kërkohet nga Real Madrid, që pritet me ba nji ofertë ndaj Newcastle United.

Shperndaje në: