Real mundi Sociedad. Kqyreni gollen e Bales!

balee

Real Madrid ka shenue fitore shumë të randësishme në kuadër të xhiros së 36’të në La Liga, tue mposht 0:1 Real Sociedadin.

Pa Ronaldon dhe Benzeman, ishte Bale lideri i skuadrës, i cili në minutën e 80’ edhe shenoi gollen e vetëm të takimit dhe të fitores.

Bale shenoi me krye mbas nji harkimi të mirë të Lucas.

Kjo fitore e dergon në krye të La Ligas me 84 pikë Realin, por duhet prit ndeshjet që sonte i zhvillojnë Barcelona dhe Atletico.