Ronaldo merr edhe çmimin ‘Lojtari i vitit’ nga UEFA (foto-video)

Viti 2017 ishte viti që Cristiano Ronaldo nuk ka me harrue kurrë.

Portugezi korri shumë suksese si në aspektin individual dhe atë ekipor.

Mbasi u zgjodh si sulmuesi ma i mirë për sezonin 2016/17 në Ligën e Kampionëve, ai mori nji tjetër çmim.

CR7 asht edhe lojtari i viti nga UEFA.

Në garë me portugezin ishin Lionel Messi dhe Gianluigi Buffon.