Shaqiri, mesazh për kosovarët

Xherdan Shaqiri në falenderimin e tij mbas eliminimit nga “Euro 2016”, i ka përfshi edhe tifozët kosovarë.

“Faleminderit, familjeve tona, miqve dhe tifozëve nga Zvicra, Kosova dhe mbarë bota për mbështetjen e mrekullueshme gjatë Europianit”, ka shkrue Shaqiri në Facebook.

Shaqiri e mbylli “Euro 2016” me nju supergoll ndaj Polonisë, por u eliminuebme Zvicren nga polakët, mbas egzekutimit të penalltive.

Shperndaje në: