Shaqirin po e thërret tanë Kosova, ai poston nji foto n’Facebook

Xherdan Shaqiri së bashku me disa lojtarë të tjerë shqiptarë janë kthye në qendër të vëmendjes në ditët e fundit.

Atyne po u kërkohet me luejtë për Kosovën, mbasi kjo e fundit asht pranue me të drejta të plota në FIFA dhe UEFA.

Shaqiri nuk asht tue i dhanë edhe aq siklet vetës për këtë gja, por asht tue u marrë ma shumë me paraqitjet e tij për Stoke Cityn.

Ai ka postue nji foto ku shihet tue ju falënderue Zotit për gollin që shënoi në fundjavë.

14045725_1079157132160563_2081219718001709918_n

Shperndaje në: