Shkodran Mustafi ma i miri në fitoren e Gjermanisë

Gjermania ka shenue fitore te paster 2-0 ndaj Ukraines, tue mos lejue ndonji befasi ne kete Europian.

Shkodran Mustafi shenoi gollin e pare ne minuten 19 me krye dhe ishte lojtari ma i mire ne ndeshje tue ndale edhe shume akcione te ukrainasve.

Ne minuten e fundit te ndeshjes ka shenue edhe i sapoinkuadruemi ne loje, Schweinsteiger mbas nji kundersulmi te shpejte te gjermaneve. /Rrokum.TV

Shperndaje në: