Hidhet shorti n’Europa League. Qe çiftet!

Asht hedh shorti për fazën çerekfinale t’Europa Leagues.

Janë mësue çiftet e fazës çerekfinale t’Europa Leagues, ku ndeshja kryesore do të zhvillohet ndermjet Borussia Dortmundit dhe Liverpoolit.

Kampioni i kësaj gare Sevilla do të ketë punë të vështirë, mbasi do të luej kundër Athletic Bilbaos, ndërsa në ndeshjet tjera takohen Braga – Shaktar dhe Villareal – Sparta Praga.

Takimet e para do të luhen me 7 Prill, të kthimit nji javë me pas (14 Prill).

Më 15 Prill do të hidhet shorti për gjysëfinalet, të cilat do të zhvillohen me 28 Prill dhe 5 Maj.

Finalja asht percaktue të luhet me 18 Maj në “St. Jakob-Park” të Bazelit.

 

 

 

Shperndaje në: