Shorti i Champions League: Grupe të forta, ndeshje të mëdha

Asht hedhë sot në Monaco të Francës shorti i Champions League për sezonin e ri 2016-2017. Shorti asht kallxue i pamëshirshëm për Bayern Munchen tue e vnue në të njajtin grup me Atletico Madrid, në Grupin D.

Ndërkohë që, Pep Guardiola ka me luejtëj kundër ekipit të tij, mbasi Manchester City ban pjesë në grupin C së bashku me Barcelona’n.

Nji tjetër përballje interesante asht dhe ajo grupit F, mbasi përballë njana-tjetër kanë me qenë Real Madrid dhe Borussia Dortmund.

Grupi A

Paris St.Germain

Arsenal

Basel

Ludogorets

Grupi B

Benfika

Napoli

Dinamo Kiev

Beshiktash

Grupi C

Barcelona

Man.City

Borusia Munchegladbah

Celtic

Grupi D

Bayern Munchen

At.Madrit

PSV Eidhoven

Rostov

Grupi E

CSKA Moska

Bayern Leverkusen

Totenham

Monako

Grupi F

Real Madrit

Borussia Dortmund

Sportin Lisbon

Legia Varshav

Grupi G

Leicester City

Porto

Club Brugge

Kopenhagen

Grupi H

Juventus

Sevilla

Lion

Dinamo Zagreb

Shperndaje në: