Shqipni-Maqedoni, trajneri maqedon jep deklaratë interesante

Igor Angelovski, trajneri i Maqedonisë, ka shumë besim te lojtarët shqiptarë që ka në ekip.

Ai beson se këta lojtarë kane me dhane ma të mirën nga vetja për ndeshjen ndaj Shqipnisë.

“Asht e vërtetë që lojtarë si Hasani apo Ibraimi kane me luejt përballë vendit të tyne të origjinës, por mue nuk më tremb ky fakt. Ata janë profesionistë dhe kane me lane menjanë anën emocionale tue dhanë maksimumin në fushë”, ka deklarue ai.