Shqipnia mundet me ja pa sherrin fitores në Lihtenshtajn

Fitorja që arriti kombëtarja e Shqipnisë ndaj Lihtenshtejnit mund t’i kushtoj randë të gjithë tifozëve shqiptarë dhe Federatës Shqiptare të Futbollit.

Në stadiumin e Lihtenshtejnit FIFA ka hasë incidente të lokalizueme nga ana e tifozerisë shqiptare që dhezi atmosferën me flakadan dhe tymëse tue ba që FIFA të marr masa ndaj FSHF që nënkupton me luejt ndeshjen e radhës në shtëpi pa tifoz.

Shqipnia rrezikon seriozisht që ndeshjen ndaj Izraelit në muejin Nandor ta luej pa tifozë në “Loro Boriçi”, përcjell “Telegrafi”.

shqiepria-3

Shperndaje në: