Shqipnia zyrtarisht eliminohet nga Euro 2016

Hungaria dhe Portugalia kane barazue 3-3 ne nji ndeshje te çmendun, por ky rezultat e nxjerr jashte Euro 2016 Shqipnine.

Njo fitore e Hungarise ka pas me mbajte ne loje Shqipnie, qe kishte me prite rezultatin e Italise. Por, barazimi ne kete ndeshje ja ka mohue kete shprese kuqezijve, transmeton Rrokum.TV.

Edhe pse Hungaria kishte avancue tri here, por nuk arriti me mbajte epersine.