Shumë ekipe në garë për talentin italian

Gazeta spanjolle ‘Mundo Deportivo’ pretendon që Arsenali dhe Chelsea janë tue shfaqë interesim për mesfushorin e Paris Saint Germain, Marco Verratti.

Reprezentuesi italian asht kërkue për transferim nga nji numër i madh ekipesh gjatë muejve të kaluem, përfshi Real Madrid dhe AC Milan që kanë dërgue gjithashtu vëzhguesit mbas tij.