Skandaloze: Çka ju ka ba policia tifozëve shqiptarë kundër Izraelit

“Tifozat Kuq e Zi” janë kthye në qendër të vëmendjes mbas vendimit të tyne për me bojkotue Kombëtaren e Shqipnisë në ndeshjet vendase.

Kjo, si nji forme proteste drejt policisë shqiptare për ndërhymjen policore në ndjeshjen Shqipni-Izrael.

TKZ ka postue në Facebook disa imazhe të tifozëve shqiptarë, të cilët festojnë së bashku me policinë në Europë, ndërsa në Shqipni ndodh e kundërta, mbasi kuqezijtë terrorizohen nga forcat speciale dhe trajtohen sikur me qenë armiq.

Policët shqiptarë i trajtojnë në mënyrën ma të marrueme tifozët tanë, ndërsa policët europianë bajnë edhe foto, edhe “shqiponjën” me ta, tue i trajtue si njerëz të dorës së parë.

258859-1 258860-1 258861-1 258862-1 258863-1 258864-1 258866-1 capture-215

Shperndaje në: