Sllovakia ja ‘lehtëson’ punën UEFA’s për me çue n’shpi Rusinë

Sllovakia ka befasue Rusinë tue e mposhtë me rezultat 2-1, nji hap i madh ky drejt kualifikimit në fazën tjetër të Euro 2016.

Golli i parë i takimit u shënue në minutën 32, kur Vladimir Weiss bani nji veprim spektakolar tue shënue goll të bukur.

Ndërkohë që dokej se pjesa e parë po përfundonte me 0-1, ishte ylli i Napoli’t Marek Hamsik që realizoi nji super goll, tue dyfishue rezultatin.

Në 45-minutëshin e dytë rusët u përpoqën me reague, dhe ishte Glusakov që dërgoi topin në goll mbas nji goditje me krye.

Shperndaje në: