Sonte derbi i madh i Manchesterit, Mourinho ka dy mungesa të mëdha

Sonte, tue illlue ne oren 21:00 luhet derbi i madh ne mes te Manchester United dhe Manchester City, ne kuader te Kupes se Anglise.

Jose Mourinho nuk ka me mujt me llogaritë në lojtarët si Bailly dhe Fellaini, për shkak të lëndimit në ndeshjen kundër Chelsea.

Lojtari, i cili Manchester Unitedit i kushtoi 30 milionë, dje iu nënshtrue nji trajtimi mjeksor dhe mundet me i mungue Manchester United për së paku nji muej.

Fellaini, gjithashtu pati nji lëndim në gju në “Stamford Bridge” në ndeshjen kundër Chelseat.