Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte zhvillohen disa ndeshje miqesore ndermjet shteteve.

Natyrisht se vemendja ka me qene ne ate qe quhet ‘klasikja europiane’, ndermjet Italise dhe Gjermanise qe luhet ne San Siro.

Ndeshjet mes Italise dhe Gjermanise kane sjell emocione, pamvaresisht se a kane qene miqesore apo ne kuader te ndonji gare, shkruen Rrokum.TV.

Kjo ndeshje fillon ne oren 20:45, dhe Italia ka me u mundue me ju ‘hakmarre’ pancerave per ate humbje ne Europian, mbas egzekutimit te penalltive.

Ndeshje tjeter interesante pritet me qene ajo ndermjet Anglise dhe Spanjes, e cila luhet sonte tue nis ne oren 21:00. /Rrokum.TV

Shperndaje në: