Sonte luhet nji super ndeshje në Angli

Sonte zhvillohet super-ndeshja e futbollit anglez.

Liverpool pret në “Anfield Road” ekipin e Manchester United.

Dueli mes ekipeve të njohuna në futbollin anglez dhe europian, fillon në orën 21:00.

Dy trajnerët, Jurgen Klopp dhe Jose Mourinho, e kanë quejt këtë ndeshje si “El Clasico” të futbollit anglez.

 

Shperndaje në: