Sonte nji lojë ma shumë në Champions League, këto janë ndeshjet

Sonte asht nata e dytë e ndeshjeve të para të fazës së grupeve në Champions League.

Përveç ndeshjeve të parapame me kalendar të UEFA’s, sonte luhet edhe takimi Manchester City-B. Monchengladbach, i cili u ndërpre mbramë për shkak të kushteve atmosferike dhe UEFA e caktoi që të luhet sonte.

Këto janë tana takimet:

Bayer Leverkusen-CSKA Moscow

Club Brugge KV-Leicester

FC Porto-FC Copenhagen

Juventus-Sevilla

Legia-Dortmund

Lyon-D. Zagreb

Manchester City-B. Monchengladbach

Real Madrid-Sporting

Tottenham-Monaco