Sot, 3 ndeshje interesante në Euro 2016

Sot fillon cikli i ndeshjeve te dyta ne fazen e grupeve ne Euro 2016.

Ne oren 15:00 luhet ndeshja Rusi-Sllovaki, ndeshje kjo, per te cilen pritet me pas interesim te madh, jo vetem per ate qe ka me ndodhe ne fushe, por edhe jashte saj, transmeton Rrokum.TV.

Kjo per faktin se, nese huliganet ruse edhe sot shkaktojne trazina dhe dhune, atehere me shume mundesi Rusia ka me u perjashtue nga Europiani.

Ne oren 18:00 asht perballja Rumani-Zvicer, ku rumunet kane me tentue me ba dicka, mbasi kane humbe ndeshjen e pare.

Ndersa, ne oren 21:00 luhet ndeshja e shumepritun France-Shqipni. Shqipnia duhet me marre nji rezultat pozitiv nga kjo ndeshje, qe me shpresue ne kualfikim per ne raundin tjeter. /Rrokum.TV

Shperndaje në: