Sot debutimi historik i Prishtinës në Champions League

Sot ka me qenë nji ditë e veçantë për basketbollin kosovar, mbasi Sigal Prishtina ka me ba debutimin historik në Champions League.

Kryeqytetasit kanë me luejt kundër ekipit bjellorus, Tsmoki Minsk, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Basketbollistët dhe drejtuesit e Sigal Prishtinës janë shprehë të bindun se ekipi i tyne ka me fitue këtë ndeshje.

Sigal Prishtina – Tsmoki-Minsk, luhet sot n’orën 18:00.

Shperndaje në: